Blog

Instalace WordPressu na cPanel

V následujícím videu ze série „Využijte cPanel na maximum“ vám ukážeme, že instalace wordpressu na cPanel je tak jednoduchá, že ji zvládne i začátečník.

Jak vytvořit Let’s Encrypt SSL certifikát

Připravili jsme pro vás video s návodem, jak v prostředí našeho cPanelu snadno vytvořit a nainstalovat SSL certifikát od certifikační autority Let’s Encrypt.    

Zabezpečte si web zdarma

Od 11.12.2015 mají všichni uživatelé služby cPanel možnost využívat pro zabezpečení webu bezplatných SSL certifikátů od certifikační autority Let’s Encrypt. Více na na našem blogu gekonis.cz

Jak může pomoci cPanel začínajícímu podnikateli

Zkuste si představit situaci, kdy začínáte podnikat. Je jedno, jestli jako freelancer, nebo zakládáte firmu. Jako jednu z prvních věcí budete určitě potřebovat internetovou doménu, emailový účet a webovou prezentaci. Vlastní doména pro web a email působí na zákazníky mnohem důvěryhodněji, než využití bezplatných služeb. Předpokládejme, že máte vymyšlený název domény a ověřeno, že je […]

Seznamte se s cPanelem

V tomto videu získáte základní představu, jak vypadá prostředí cPanel a jaké nabízí možnosti pro správu a nastavení vašeho hostingu.

Využijte cPanel naplno 2. díl – nastavení e-mailu

V tomto díle naleznete postup při základním nastavení e-mailových účtů. Naučíte se, jak vytvořit e-mailový účet, přesměrovat e-mail a nastavit nejběžnější emailové klienty (Outlook a Thunderbird) pro přístup k vašemu novému mailboxu.

Využijte cPanel naplno 1. díl – Základní nastavení

V tomto díle vám názorně ukážeme, jak nastavit základní parametry cPanelu. Postupně budeme zveřejňovat další díly, které vás provedou jednotlivými paramtery a funkcemi cPanelu tak, abyste dokázali využít všech možností, které toto prostředí nabízí.